ONE Yapı İnşaat | Siding ve Yalıtım
Ankara Tel: 0 532 482 8317 - American Siding Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Dış Cephe Kaplama Çeşitleri
one inşaat, ONE İnşaat, ONE inşaat, american siding, ankara, Ankara, american siding fiyatı, mantolama, mantolama fiyatı, çatı - teras - shingle, fiyatı, shingle fiyatı, ısı yalıtımı, ısı yalıtım fiyatı, su yalıtımı, su yalıtımı fiyatı, ses yalıtımı, ses yalıtımı fiyatı, bakım, onarım, tadilat, sıva ve boya
16954
page-template-default,page,page-id-16954,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
isler5

Siding ve Yalıtım

Evinizin görünümünü güzelleştirir ve dış etkenlere karşı korur.

Vinil Siding dış cephe kaplamalarında ısı yalıtımı genellikle, Ekspande Polistiren (EPS), ve Ekstrude Polistiren (XPS), ısı yalıtım levhaları ile camyünü, taşyünü plakaları kullanılarak yapılmaktadır.

Isı izolasyon levhaları bina yüzeyine , karkaslama işleminin ardından çıtaların aralarına yerleştirilmek suratiyle yapılır. Bina cephesinde oluşturulan çıtaların araları ( 40-50 cm aralıklıdır.) tamamen ısı yalıtım malzemeleri ile doldurulur.

(Resim-1) – Karkaslama yapılmış cepheye Isı izolasyon panellerinin yerleştirilmesi

(Resim-2) -Karkaslama, ısı izolasyonu, nem izolasyonu ve siding yatay profilleri işi devam eden bina…

Ekstrude Polistiren (XPS)
Polistiren’ den ekstrüzyon yöntemi ile üretilmiştir.
Kullanım alanlarına göre çeşitli boyutlarda ve yoğunlukta üretilebilmektedir.
Mükemmel ısı yalıtımı sağlar. Isı Kayıplarını azaltır.
Kullanım Sıcaklık ayarı -50 ile +75 C arasındadır.
% 100 kapalı gözenekleri sayesinde homojen hücre yapısına sahiptir.
Basma dayanımı ve boyut stabilitesi yüksektir.
B1 sınıfı yanmaz, alev yürütmez özelliğine sahiptir.

Expanded Polistiren (EPS)
Expanded Polistiren Sert Köpük (EPS-Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük), petrolden elde edilen, köpük halindeki, termoplastik, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir.

Polistiren taneciklerinin şişirilmesi ve birbirine kaynaşması ile elde edilen EPS (Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük) ürünlerde, taneciklerin şişirilmesi ve köpük elde edilmesi için kullanılan şişirici gaz ‘Pentan’dır. Pentan, tanecikler içinde çok sayıda küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra, üretim sırasında ve üretimi takiben çok kısa sürede hava ile yer değiştirir. Böylece EPS levhaların bünyesinde bulunan çok sayıdaki (1 m3 EPS’de 3-6 milyar) küçücük kapalı gözenekli hücreler içinde durgun hava hapsolur. Malzemenin % 98’i hareketsiz ve kuru havadır.

Hareketsiz ve kuru hava, bilinen en ekonomik, çevre dostu ve mükemmel ısı yalıtım malzemesidir. EPS ısı yalıtım levhalarının ekonomik ve üstün ısı yalıtım özellikleri bu şekilde sağlanır. Dünyada mevcut en iyi ısı yalıtımı sağlayan birkaç malzemeden biri olan EPS, aynı performansı, ülkemizde kullanılan diğer ısı yalıtım malzemelerinden daha ekonomik olarak sağlayan tek malzemedir.
Camyünü ve Taşyünü
Siding dış cephe kaplamalarında, ısı yalıtım katmanı olarak Camyünü ve Taşyünü malzemeler de kullanılabilmektedir. Binalarda , çatı şiltesi, duvar levhası, döşeme levhası, olarakta kullanılan bu malzemeler , çok iyi bir ısı yalıtımı özelliğine sahip olmakla beraber, ses yalıtımı işlevinide görmektedir.
2- Siding Su ve Nem Yalıtımı
Bina dış cephelerinin sürekli olarak maruz kaldığı havada bulunan nem, yağmur ve kar suyuna karşı koruma sağlaması amacı ile, Su Yalıtımı ile Buhar Geçirgenlik özelliğini birleştirerek siding uygulamalarının vazgeçilmez malzemleri, nem bariyerleridir.

Bu malzemeler ;
hava geçirimsizlik özelliği ile siding altında varolan veya zamanla oluşan boşluk ve çatlaklardan kaynaklanan kaçakları önleyerek, ısıtılmış veya soğutulmuş olan havanın yapı içerisinde kalmasını sağlar. Böylelikle taşınım yolu (konveksiyon) ile meydana gelen ısı kayıplarını da önleyerek enerji tasarrufuna katkıda bulunur.

Amerikan Siding fiyatları, dış cephe kaplama, siding ve mantolama, siding ve çatı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.