ONE Yapı İnşaat | Çatı - Teras - Shingle
Ankara Tel: 0 532 482 8317 - Çatı Bakım ve Onarım, Çatı Yenileme, Shingle - Şıngıl Çatı, Tuğla Çatı, Çatı Isı İzolasyonu, Su İzolasyonu, Teras, Teras İzolasyon
ankara, Ankara, çatı, yalıtım, izolasyon, teras su izolasyonu, rutubet engelleme, shingle, şıngıl, kağıt çatı, ince çatı, fiyat, fiyatları, yenileme, kiremit, tuğla, taş çatı, kaplama
16555
page-template-default,page,page-id-16555,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Çatı Teras Shingle

Çatı, Teras ve Shingle

Çatı, evinizin temeli kadar önemlidir ve binanızı korur.

Neden Çatı Yalıtımı?

İç ortamla dış ortamın sıcaklıklarının farklı olması sebebiyle iç ortamdaki su buharının kısmi basıncı, soğuk olan dış ortamdaki su buharının kısmi basıncından daha büyüktür. Neticede, kısmi basınçların farklı olması sebebiyle sıcak taraftan soğuk tarafa doğru su buharı moleküllerinin geçişi meydana gelir. Su buharının soğuk yüzeylere teması halinde su buharı yoğunlaşarak su haline döner.

“Çatı, ısı kaybının en büyük sebeplerinden birisidir ve binanızı çürümekten korur.”

Bu durumda;

– Su, ısının (soğuk veya sıcak) içeriye daha hızlı geçişine izin verir ve kışın ısınma, yazın ise soğutma giderlerimizin artmasına neden olur.
– Çatı ahşabı çürür, taşıyıcılığı azalır.
– Çatı arasında küf ve bakteri oluşur, sağlıksız ortam şartları doğar.

 

Yapı fiziğinin temel prensiplerinden biri su buharının yapı elemanlarından yoğuşmadan mümkün olduğunca dışarı atılmasını sağlamaktır.

 

Çatı yalıtımı sayesinde iç ortam sıcaklığına yakın bir sıcaklıkta iç tavan yüzeyleri ile ısısal konforu yakalamamız, çatı katı tavanlarında ısı kayıpları önler ve kışın ısınma, yazın soğutma giderlerimizden büyük oranda tasarruf etmemizi sağlar, nemlenme ve yoğuşma önlenir, binanın ömrü uzar ve çatı katında daha konforlu, sağlıklı bir ortam oluşur. Çatı Yalıtımı binalar için çok önemli bir yer teşkil eder. Bu da çatı yalıtımı yaptırma gerekliliğini arttırır. Çatı yalıtımı ile ilgili daha detaylı bilgiler için sitemizi gezebilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Çatı Yapımı

roof1

Evinizin, kulübelerinizin, tentenizin ve garaj üstü olmak üzere aklınıza gelebilecek her alanda çatı yapımı hizmetimiz ile ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz.

Çatı Onarım ve İzolasyon

roof3

Eskiyen ve bu sebeple ısı kaybı ve rutubete sebep olan çatınızı sökerek ısı ve su izolasyonu ile birlikte tekrardan yaparak binanızı kuvvetlendiriyoruz.

Teras İzolasyon

teras

Günümüzde eski evlerin en büyük ısı ve nem problemi olan terasınızı ısı ve su izolasyonu ile kaplıyoruz ve dilerseniz sürekli zaman geçirebileceğiniz yaşanabilir bir ortam haline getiriyoruz.

Shingle-Şıngıl Yapımı

roof2

Shingle, diğer adıyla şıngıl, ağır ve sert kiremitlerin aksine hafif ve yumuşak yapısı ile kullanımı kolay ve maliyeti ucuz çatı kaplama yöntemidir. Modern görünümü ile evinizi güzelleştirir.

Çatı yapımı fiyatı, çatı izolasyon fiyatı, teras izolasyon fiyatı, su izolasyonufiyatı, shingle-şıngıl modelleri, şıngıl fiyatı ve fiyat teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.