ONE Yapı İnşaat | Ses Yalıtımı
Ankara: 0 532 482 8317 - Ses yalıtımı fiyatı, bina ses yalıtımı fiyatı, zemin ses yalıtımı fiyatı, duvar ses yalıtımı fiyatı, otel ses yalıtımı fiyatı, ses yalıtım malzemeleri fiyatı ve diğer sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.
ses yalıtımı, ankara, gürültü engelleme, gürültü yalıtımı, Ses yalıtımı fiyatı, bina ses yalıtımı fiyatı, zemin ses yalıtımı fiyatı, duvar ses yalıtımı fiyatı, otel ses yalıtımı fiyatı, ses yalıtım malzemeleri fiyatı
16903
page-template-default,page,page-id-16903,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı

İstenmeyen seslere ve gürültülere veda edin.

Ses Yalıtımı Nedir?

Yaşadığımız konut, okul, işyeri vb. binalar ile çevreyi istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak; kayıt stüdyoları, sinema, konser salonu vb. mekânları istenmeyen seslerden yalıtarak gerekli kullanım koşullarını oluşturmak; jeneratör, hidrofor, kalorifer vb. gürültülü mahalleri yalıtarak çevreye yaydıkları gürültüyü azaltmak amacı ile yapılan uygulamalara “ses yalıtımı” denir.

“Dinlenmek sizin de hakkınız…”

Neden Ses Yalıtımı?

1. Sağlıklı ve Konforlu Ortamlar Sağlar

2. İnsanı Verimli Kılar

3. Özel Hayatı Korur

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Tek katmandan olusan yapı elemanları, havada olusan sesin komsu mekâna geçisine kütleleri ile karsı koyar. Buna kütle kanunu adı verilir. Dolayısıyla, bir duvarın agırlıgını artırdıkça, ses geçis kaybı da artırılmıs olur. Ancak bu yöntemle ses yalıtımı saglamak; tasıyıcı sisteme getirecegi asırı yük, ses köprüleri olusumu ve o duvarın kalınlasmasından dolayı ortaya çıkacak yer kaybı gibi nedenlerle ekonomik ve fonksiyonel olmaz. Bu tür tek katmanlı bölme duvarlara alternatif olarak, günümüzde, çift cidarlı hafif bölme duvarlar kullanılıyor. Bu duvarlar, tasıyıcı bir konstrüksiyon arasına yerlestirilen ses yutucu bir malzemeler ve iki yüzüne tespit edilen ince kaplamalardan olusur. Mevcut binalarda içeriden yapılacak uygulamalarda, ses yalıtım malzemesi yapı elemanına profillerle veya yapıstırılarak tespit edilir ve üzerine kaplama yapılır.

Dösemelerde ayak sesi, esya çekme sesi gibi darbe seslerinin de bitisik, alt ve üst mekânlara geçisinin önlenmesi gerekir. Bu amaçla uygun malzemelerle yüzer döseme uygulamaları yapılır.Darbe seslerin önlenmesi, ancak çift katmanlı döseme uygulaması ile mümkündür. Bu amaçla; döseme üzerinde ses yalıtım malzemeleri yerlestirilir. Ardından, üzerinde olusturulacak sap ve döseme kaplamasının betonarme döseme ve duvar elemanlarıyla teması kesilecek sekilde ses yalıtım malzemesi süpürgelik hizasına kadar duvarlarda devam ettirilir. Böylelikle insanların üzerinde hareket edecekleri dösemenin duvarlar ile teması kesilerek, ses yalıtım malzemelerinden olusan bir nevi havuzun içerisine alınması saglanır. Böylece dogrudan veya dolaylı yollardan ses iletimine neden olacak ses köprüleri ortadan kalkar. Bu sisteme “yüzer döseme” adı verilir.

Ses yalıtımı fiyatı, bina ses yalıtımı fiyatı, zemin ses yalıtımı fiyatı, duvar ses yalıtımı fiyatı, otel ses yalıtımı fiyatı, ses yalıtım malzemeleri fiyatı ve diğer sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.