ONE Yapı İnşaat | Siding Nasıl Yapılır
Ankara Tel: 0 532 482 8317 - American Siding, Mantolama, Çatı - Teras - Shingle, Tavan Kaplama, Isı Yalıtımı, Taş Kaplama, Zemin Döşeme, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, PVC Kapı Pencere Balkon, Su Tesisatı, Elektrik Tesisatı, Tadilat, Mutfak, Banyo, Sıva ve Boya
one inşaat, ONE İnşaat, ONE inşaat, american siding, ankara, american siding ankara, siding nasıl yapılır, siding malzemeleri, Ankara, satın al, american siding fiyatı, siding, bina kaplama nasıl yapılır, dış cephe yenileme
16951
page-template-default,page,page-id-16951,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
isler5

American Siding

Evinizin görünümünü güzelleştirir ve dış etkenlere karşı korur.

Siding uygulamasında bazı dikkat edilecek hususların gözden kaçmaması gerekmektedir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Montajı yapılmış olan kaplama malzemeleri oluşabilecek genleşme ve buna paralel olarak deformasyonlardan etkilenmemesi için yatay olarak rahatça hareket edebilmelidir.
  • Siding kaplaması yüzeye monte edilirken alttaki yüzeye kilitlenme noktalarından tam şekilde kenetlenmeli ancak alttaki yüzeye sabitlenirken gerilmemelidir.
  • Siding, vidalama boşlıklarından ve merkezlerinden monte edilmelidir.
  • Kaplama sırasında siding malzemesi ile videlar arasında 1 ila 2 mm arası bir mesafe bırakılması gerekmektedir. Bu mesafe olası genleşmeler içindir. Bu mesafe bırakılmazsa bir genleşme durumunda esneme engellendiğinden dalgalanmalara sebep olur, buda istenmeyen durumdur ve geri dönüşü mümkün olmaz.
  • Normal genleşmeler için açıklık min. 6,5 mm den az olmamalıdır.
  • Siding yardımcı profiller ile bitiştiği yerlerde genleşme ve esnemeye karşı serbestçe hareket ettirilebilmeli, çivi veya vide kullanılarak bu hareketi engellenmemelidir. Çivi yada vida uygulanırken bu göz önüne alınıp dikkat edilmesi gerekir.
  • Siding malzemesi üzerinde gereğinden fazla vidalama ve çivileme yaparak esnemesini zorlaştırmayınız.
  • Ahşap siding uygulamalarında kesinlikle ama kesinlikle yaş kereste kullanılmamalıdır. Kullanılan ahşaplar ahşap koruyucu ile korunmuş yani emprenye edilmiş ve doğal yöntemlerle kurutulmuş olmalıdır. Ahşap siding ne kadar sağlam olsada alttaki yüzeyden etkilenebileceğini unutmayın. Bu yüzden alt yüzeyde kullanılan diğer yalıtım malzemelerinin TSE standartlarına uyup uymadığına dikkat etmek gerekir.

Siding Uygulamasında Kullanılan Alet ve Cihazlar

Siding uygulaması yapılırken temel olarak çekiç, gönye, su terazisi, testere, matkap vb. basit el aletleri kullanılır. Fakat bazı detaylar için farklı aletler kullanmakta gerekebilir. Bu aletlerin listesi aşağıda yer almaktadır.

– Elektrikli testere veya spiral makinesi
– Maket bıçağı
– Şerit metre
– Makas

– Kilit açma aleti
– Delik açma aleti
– Siding demonte aleti
– Su terazisi

Amerikan Siding fiyatları, dış cephe kaplama, siding ve mantolama, siding ve çatı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.