ONE Yapı İnşaat | Mantolama - Isı Yalıtım
Ankara Tel: 0 532 482 8317 - Mantolama, Isı Yalıtımı, Su Yalıtımı, Ses Yalıtımı, Dış Cephe İzolasyon, Çatı Yalıtımı
one inşaat, ONE İnşaat, ONE inşaat, mantolama, mantolama fiyatı, ankara, Ankara, siding, american siding, çatı - teras - shingle, fiyatı, shingle fiyatı, ısı yalıtımı, ısı yalıtım fiyatı, su yalıtımı, su yalıtımı fiyatı, ses yalıtımı, ses yalıtımı fiyatı, bakım, onarım, tadilat, sıva ve boya
16521
page-template-default,page,page-id-16521,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Mantolama Isı Yalıtım

04

Mantolama

Isı yalıtımı ile %50’ye varan yakıt tasarrufu sağlar.

Mantolama (Isı Yalıtımı) Nedir?

Mantolama, binaların dış cephelerine yapılan ve soğuk havayı engelleyen ısı yalıtım sistemidir. Teknik açıklaması ise binaların dış duvar, kolon ve kiriş bölümlerinin Polistiren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistemdir. Evinizin çok soğuk geçen kış aylarında hızlı soğumasını engelleyerek yakıt tasarrufu sağlar ve böylece maddi açıdan bütçenize ciddi katkılar sağlar. Mantolama ile birlikte evinizin dış cephesi modern bir görünüme kavuşur ve evinizin değeri artar.

“Mantolama, ortalama 2 yıl içerisinde ödediğiniz ücreti karşılar.”

Mantolama (Isı Yalıtımı) Avantajları Nelerdir?

 1. %50 ye varan yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.
 2. Kışın eviniz daha sıcak olur.
 3. Yazın evinizin çok fazla ısınmasını engeller.
 1. Binanızın dış cephesini güçlendirir.
 2. Mantolama sonrası yapılacak dış cephe ile binanız modern görünüme kavuşur.
 3. Dışarıdan gelen sesi azaltarak gürültü kirliliğini azaltır.

Mantolama Nasıl Yapılır?

Mantolamada kullanılan bileşenler doğru nitelikte seçilmiş Polistiren ısı yalıtım levhaları, levhaların yüzeye sabitlenmesini sağlayan özel dübeller, yine levhaların yüzeye yapışmasını sağlayıcı özel yapıştırma harcı ve ısı yalıtımına özel sıva harcı, sıva sağlamlığını arttıran sıva filesi ve boşluklarda kullanılmak üzere tasarlanmış alüminyum profillerden oluşmaktadır.

 

Mantolana – Isı Yalıtım Bileşenleri:

 

 • Isı yalıtım levhaları, arka yüzeyi pürüzlendirilmiş ve oluklu/delikli, ön yüzeyi sıva uygulamaları için geliştirilmiş özel pürüzlü, bünyesine su almayan, boyutsal stabilitesi mükemmel, yayıncılık testleri yapılmış, B1 sınıfı zor alev alabilen Polistren ısı yalıtım malzemeleridir.
mantolama1
mantolama2
 • Yapıştırma harçları, çok iyi yapıştırma niteliği olan sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.
 • Sıva harçları, sentetik katkılarla kalitesi arttırılmış, uzun düzeltilebilme süresi olan, yağmur darbelerine, sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.
 • Sıva filesi, min. 145 gr/m2 ağırlığında alkalilere ve kimyasallara dayanıklı cam elyafı malzemedir.
 • Dübel, ısı yalıtım levhalarının cephe yüzeyine tesbitini yapmak için kullanılan 9 ve 11 cm boyunda çivili bağlantı elemanıdır.
 • Köşe profili, bina köşeleri ve pencere köşelerini koruma amaçlı kullanılan yüzeyleri delikli alüminyum köşebentlerdir
Amerikan Siding fiyatları, dış cephe kaplama, siding ve mantolama, siding ve çatı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.